SIPLUS ET 200SP DI 8×24 V DC SRC BA cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông số kỹ thuật:
Reference: 6ES7131-6BF61-0AA0
Operating temperature: -40…+70 °C
Input type: NPN, 1 type (IEC 61131)
Input delay: 0,05..20 ms
Diagnostic module for supply voltage
Protection level: IP20
Hot-swappable modules
MultiFieldbus interface IM155-6MF with support for multiple Ethernet protocols
Standard identification system using device labels and color-coded connector markings
100% protective coating against biological, chemical, and physical agents
Lợi ích cho khách hàng:
Maximized flexibility for quick and easy module replacement.
Simplified installation and maintenance processes.
Ensured data availability for optimal performance of ET 200 products.
Reliable recording of digital signals under various environmental conditions.
Sustainable investment for the future with advanced automation technologies.
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links |
####
| FEATURE | VALUE |
| Supporting protocol for Modbus | false |
| Supporting protocol for LON | false |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Supply voltage DC | 19.2 V |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Voltage type (supply voltage) | DC |
| Rack-assembly possible | false |
| Supporting protocol for ASI | false |
| Supporting protocol for other bus systems | false |
| Input current at signal 1 | 6 mA |
| Supply voltage DC | 28.8 V |
| Supporting protocol for PROFINET IO | false |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Front built-in possible | false |
| Type of digital output | None |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Digital inputs configurable | true |
| Width | 15 mm |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Rail mounting possible | true |
| Time delay at signal change | 20 ms |
| Permitted voltage at input | 30 V |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Supporting protocol for PROFIBUS | false |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | false |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Type of voltage (input voltage) | DC |
| IO link master | false |
| With optical interface | false |
| Supporting protocol for TCP/IP | false |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Depth | 58 mm |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| Radio standard GSM | false |
| Number of digital inputs | 8 |
| Time delay at signal change | 0.05 ms |
| System accessory | true |
| Fieldbus connection over separate bus coupler possible | true |
| Permitted voltage at input | -30 V |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Wall mounting/direct mounting | false |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| Height | 73 mm |
| Radio standard Bluetooth | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Suitable for safety functions | false |
| Radio standard UMTS | false |
| Radio standard GPRS | false |











Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.