SIMATIC S7-200 CN, CPU 226 cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông tin kỹ thuật:
Nguồn AC
Rơle 24 kênh DC/16 kênh DO
Chương trình 16/24 KB/dữ liệu 10 KB
Giao diện lập trình 2 PPI/người dùng
CE phê duyệt
Lợi ích cho khách hàng:
Khả năng tự động hóa cao với chi phí tối thiểu
Phù hợp cho cả ứng dụng điều khiển đơn giản lẫn phức tạp
Thiết kế nhỏ gọn tiết kiệm không gian lắp đặt
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links
|
####
| FEATURE | VALUE |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Voltage type (supply voltage) | AC |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Rail mounting possible | true |
| Supporting protocol for ASI | false |
| Number of relay outputs | 16 |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Number of HW-interfaces wireless | 0 |
| Model | Compact |
| Supporting protocol for TCP/IP | false |
| Number of HW-interfaces other | 0 |
| Additional program memory possible | true |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Height | 80 mm |
| Supporting protocol for EtherCAT | false |
| Width | 196 mm |
| Radio standard GSM | false |
| Number of digital outputs | 16 |
| Number of HW-interfaces RS-485 | 2 |
| Number of analogue outputs | 0 |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Rack-assembly possible | false |
| Number of HW-interfaces RS-422 | 0 |
| Front built-in possible | true |
| Supporting protocol for PROFINET IO | false |
| Suitable for safety functions | false |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Number of analogue inputs | 0 |
| Number of HW-interfaces parallel | 0 |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Number of interfaces PROFINET | 0 |
| Redundancy | false |
| Supply voltage AC 50 Hz | 85 V |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| Number of digital inputs | 24 |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Wall mounting/direct mounting | true |
| Supporting protocol for LON | false |
| Depth | 62 mm |
| Memory size | 34 kByte |
| Number of HW-interfaces USB | 0 |
| Supporting protocol for PROFIBUS | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Number of HW-interfaces industrial Ethernet | 0 |
| Explosion safety category for gas | ATEX gas-ex-protection, Cat. 3G |
| Radio standard Bluetooth | false |
| With display | false |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Supporting protocol for other bus systems | true |
| System accessory | true |
| Explosion safety category for dust | None |
| IO link master | false |
| Radio standard UMTS | false |
| Supply voltage AC 50 Hz | 264 V |
| With optical interface | false |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | false |
| Processing time (1K, binary operation) | 0.22 ms |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Supply voltage AC 60 Hz | 264 V |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Supply voltage AC 60 Hz | 85 V |
| Type of memory | EEPROM |
| Number of HW-interfaces RS-232 | 0 |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Radio standard GPRS | false |
| Supporting protocol for Modbus | false |









Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.