Mô-đun chuyển mạch LOGO! contact 24 cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông số kỹ thuật:
Công suất tải điện trở:20 A
Công suất động cơ:4 kW
Điện áp:24 V DC
Số tiếp điểm:3 NO + 1 NC
Mã sản phẩm: EAN:4025515050742
Có khả năng mở rộng với10 mô-đun mở rộng khác nhau
Lợi ích cho khách hàng:
Cho phép mở rộng cấu hình LOGO! theo nhu cầu riêng.
Có thể mở rộng đến24 đầu vào kỹ thuật sốvà20 đầu ra kỹ thuật số.
Cung cấp đến8 đầu vào analogvà8 đầu ra analog.
Thích hợp cho nhiều điện áp đầu vào khác nhau.
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links
|
####
| FEATURE | VALUE |
| Basic device | false |
| Supply voltage DC | 20.4 V |
| Supporting protocol for Modbus | false |
| Expansion device | false |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Front built-in possible | true |
| Supply voltage DC | 28.8 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Supporting protocol for PROFIBUS | false |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Supporting protocol for EtherCAT | false |
| Radio standard UMTS | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Voltage type (supply voltage) | DC |
| Radio standard Bluetooth | false |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Suitable for safety functions | false |
| Rail mounting possible | true |
| Supporting protocol for LON | false |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Height | 72 mm |
| Radio standard GPRS | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Supporting protocol for ASI | false |
| Rack-assembly possible | false |
| With optical interface | false |
| Number of digital outputs | 4 |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Explosion safety category for dust | None |
| Explosion safety category for gas | None |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | false |
| Supporting protocol for other bus systems | false |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Width | 36 mm |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| With display | false |
| Redundancy | false |
| With time switch clock | true |
| Radio standard GSM | false |
| Wall mounting/direct mounting | true |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| With relay output | true |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Supporting protocol for PROFINET IO | false |
| Switching current | 20 A |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Supporting protocol for TCP/IP | false |
| Expandable | false |
| IO link master | false |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Depth | 55 mm |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |











Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.