Simatic HMI TP2200 Comfort cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông số kỹ thuật:
Màn hình TFT rộng 22″
16 triệu màu
Giao diện PROFINET
Giao diện MPI/PROFIBUS DP
Bộ nhớ cấu hình 24 MB
WEC 2013
Có thể cấu hình từ WinCC Comfort V14 SP1 với HSP
Lợi ích cho khách hàng:
Thao tác cảm ứng cho trải nghiệm người dùng trực quan và mượt mà.
Thiết kế tối ưu cho hiệu suất cao trong việc giám sát và điều khiển.
Tích hợp giao diện linh hoạt với các chuẩn kết nối công nghiệp.
Additional Information
Support
| Technical Data | Manuals / Links
|
####
| FEATURE | VALUE |
| With message indication | true |
| Radio standard Bluetooth | false |
| Touch technology | Resistive touch |
| Operating temperature | 0 °C |
| Operating temperature | 45 °C |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Process default value (input) possible | true |
| Width of the front | 560 mm |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Degree of protection (IP), front side | IP65 |
| Supporting protocol for PROFIBUS | true |
| With alpha numeric keyboard | true |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Radio standard GSM | false |
| IO link master | false |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| With recipes | true |
| Number of password levels | 50 |
| Number of interfaces PROFINET | 2 |
| Process value representation (output) possible | true |
| Number of HW-interfaces RS-485 | 1 |
| Useful project memory/user memory | 24000 kByte |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| With printer output | true |
| Screen diagonal | 21.5 inch |
| Type of display | TFT |
| Supporting protocol for TCP/IP | true |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Supply voltage DC | 28.8 V |
| Built-in depth | 73.2 mm |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Supply voltage DC | 19.2 V |
| Radio standard UMTS | false |
| With numeric keyboard | true |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Additional software components, loadable | true |
| Colour display | true |
| Suitable for safety functions | false |
| Number of HW-interfaces USB | 2 |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | true |
| Wall mounting/direct mounting | false |
| Voltage type (supply voltage) | DC |
| Number of online languages | 32 |
| Number of colours of the display | 16777216 |
| Number of pixels, vertical | 1080 |
| Supporting protocol for ASI | false |
| With SW interfaces | false |
| Rail mounting possible | false |
| With message system (incl. buffer and confirmation) | true |
| Number of pixels, horizontal | 1920 |
| Supporting protocol for LON | false |
| Height of the front | 380 mm |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| Supporting protocol for other bus systems | true |
| Radio standard GPRS | false |
| Supporting protocol for Modbus | true |
| Supporting protocol for PROFINET IO | true |
| Number of HW-interfaces industrial Ethernet | 2 |











Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.