Simatic HMI TP1500 Comfort cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông tin kỹ thuật:
-
Màn hình TFT rộng 15 inch
-
16 triệu màu
-
Giao diện PROFINET
-
Giao diện MPI/PROFIBUS DP
-
Bộ nhớ cấu hình 24 MB
-
WEC 2013
-
Có thể cấu hình kể từ WinCC Comfort V14 SP1 với HSP
-
Nhiệt độ môi trường lên đến 50 °C (lên đến 55 °C với các hạn chế)
Lợi ích cho khách hàng:
-
Thao tác cảm ứng dễ dàng và trực quan
-
Khả năng triển khai nhanh chóng các tác vụ trực quan hóa
-
Độ tin cậy cao với khả năng hoạt động trong điều kiện nhiệt độ khắc nghiệt
-
Thiết kế tiện lợi cho việc sử dụng trong các ứng dụng công nghiệp
Additional Information
Support
|
Technical Data
|
Manuals / Links
|
####
| FEATURE | VALUE |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Degree of protection (IP), front side | IP65 |
| Number of interfaces PROFINET | 2 |
| With message system (incl. buffer and confirmation) | true |
| Number of HW-interfaces RS-485 | 1 |
| Supporting protocol for LON | false |
| Voltage type (supply voltage) | DC |
| Operating temperature | 50 °C |
| Built-in depth | 73.2 mm |
| Supporting protocol for TCP/IP | true |
| Radio standard Bluetooth | false |
| IO link master | false |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Operating temperature | 0 °C |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Screen diagonal | 15.4 inch |
| Number of password levels | 50 |
| Colour display | true |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Suitable for safety functions | false |
| Supporting protocol for other bus systems | true |
| Supporting protocol for PROFIBUS | true |
| Type of display | TFT |
| Process default value (input) possible | true |
| Additional software components, loadable | true |
| Supporting protocol for CAN | false |
| With message indication | true |
| With printer output | true |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | true |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Number of colours of the display | 16777216 |
| Radio standard UMTS | false |
| Height of the front | 310 mm |
| Supply voltage DC | 19.2 V |
| With numeric keyboard | true |
| Process value representation (output) possible | true |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| With SW interfaces | false |
| Touch technology | Resistive touch |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Radio standard GSM | false |
| Supporting protocol for PROFINET IO | true |
| Number of pixels, vertical | 800 |
| Rail mounting possible | false |
| Number of HW-interfaces industrial Ethernet | 2 |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| Supporting protocol for Modbus | true |
| Supply voltage DC | 28.8 V |
| Number of HW-interfaces USB | 2 |
| With alpha numeric keyboard | true |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Useful project memory/user memory | 24000 kByte |
| Radio standard GPRS | false |
| With recipes | true |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Width of the front | 415 mm |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Supporting protocol for ASI | false |
| Number of online languages | 32 |
| Wall mounting/direct mounting | false |
| Number of pixels, horizontal | 1280 |







Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.