SIPLUS LOGO! DM8 24R cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông tin kỹ thuật:
Model: 6ED1055-1HB00-0BA2
Operating temperature: -40…+70 °C
Startup temperature: -25 °C
Power supply / I/O: 24 V/24 V/Relay
Inputs/Outputs: 2 MW 4 DI/4 DQ
Input types: AC/DC/NPN for LOGO! 8
Expansion: Up to 24 digital inputs, 20 digital outputs, 8 analog inputs, and 8 analog outputs with various voltage levels.
Lợi ích cho khách hàng:
Reliable functionalityin extreme temperatures and humidity conditions.
Flexible expansion options with ten different expansion modules.
Customization of LOGO! configurations to meet specific automation needs.
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links |
####
| FEATURE | VALUE |
| Supply voltage AC 60 Hz | 20.4 V |
| Voltage type (supply voltage) | AC/DC |
| Permitted voltage at output | 0 V |
| Supply voltage DC | 20.4 V |
| Type of voltage (input voltage) | AC/DC |
| Height | 90 mm |
| Depth | 58 mm |
| Supply voltage AC 50 Hz | 20.4 V |
| Input current at signal 1 | 5.5 mA |
| Width | 35.5 mm |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Digital outputs configurable | true |
| Permitted voltage at output | 265 V |
| Supply voltage AC 60 Hz | 26.4 V |
| Number of digital inputs | 4 |
| Digital inputs configurable | true |
| Supply voltage DC | 28.8 V |
| Short-circuit protection, outputs available | false |
| Supply voltage AC 50 Hz | 26.4 V |
| Type of output voltage | AC/DC |
| Number of digital outputs | 4 |
| Time delay at signal change | 1.5 ms |
| Output current | 5 A |
| Suitable for safety functions | false |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| Permitted voltage at input | 28.8 V |
| Permitted voltage at input | 0 V |
| Type of digital output | Relay |
| Redundancy | false |
| Explosion safety category for dust | None |











Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.