Mô-đun truyền thông CM 1542-5 cho cấu hình cá nhân hóa.
Chi tiết kỹ thuật:
Kết nối S7-1500 với PROFIBUS DP
Hỗ trợ DPV1 master và DP slave
Truyền thông S7 và PG/OP
Định tuyến bản ghi dữ liệu
Đồng bộ hóa thời gian trong ngày
Chẩn đoán thiết bị
Lợi ích cho khách hàng:
Cải thiện khả năng kết nối hệ thống tự động hóa
Tăng cường hiệu suất truyền thông
Đảm bảo thời gian đồng bộ chính xác
Giúp chẩn đoán và bảo trì dễ dàng hơn
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links |
####
| FEATURE | VALUE |
| Redundancy | false |
| With potential separation | false |
| Depth | 129 mm |
| Number of HW-interfaces RS-485 | 1 |
| Suitable for safety functions | false |
| Supporting protocol for PROFINET IO | false |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Supporting protocol for other bus systems | false |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| Supporting protocol for LON | false |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | false |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Width | 35 mm |
| Explosion safety category for dust | None |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Explosion safety category for gas | None |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Supporting protocol for TCP/IP | false |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| Supporting protocol for ASI | false |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| With optical interface | false |
| Supporting protocol for PROFIBUS | true |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Supporting protocol for Modbus | false |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Radio standard Bluetooth | false |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Supporting protocol for PROFIsafe | false |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Height | 142 mm |
| Type of data transmission | Other |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| IO link master | false |












Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.