Cpu Siplus Et 200sp 1510sp F-1pn cho cấu hình cá nhân hóa.
Thông tin chi tiết kỹ thuật:
Bộ xử lý trung tâm với bộ nhớ làm việc 150 KB cho chương trình và 750 KB cho dữ liệu
Chịu tải nhiệt độ từ -25 đến +60 °C
Giao diện PROFINET IRT với bộ chuyển mạch 3 cổng
Hiệu suất bit 72 ns
Cần Thẻ nhớ SIMATIC để hoạt động
Cần BusAdapter cho cổng 1 và 2
Cấp độ bảo vệ IP20
Lợi ích cho khách hàng:
Dễ dàng tích hợp và thay thế các mô-đun nhờ tính năng hoán đổi nóng nhiều lần
Đảm bảo khả năng giao tiếp linh hoạt với mô-đun giao diện MultiFieldbus
Đơn giản hóa lắp đặt và bảo trì nhờ hệ thống nhận dạng tiêu chuẩn và các đầu nối mã hóa màu
Đầu tư bền vững nhờ tích hợp các sản phẩm tự động hóa tiên tiến và có tuổi thọ cao
Bảo vệ hư hỏng trong môi trường khắc nghiệt do cửa khí ăn mòn, độ ẩm, và sương giá
Additional Information
Support
| Technical Data
| Manuals / Links
|
####
| FEATURE | VALUE |
| With pluggable modules, others | true |
| Supporting protocol for ASI | true |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | false |
| With pluggable modules, function and technology modules | true |
| Radio standard UMTS | false |
| Input voltage DC | 19.2 V |
| Radio standard GPRS | false |
| With pluggable modules, communication modules | true |
| Input voltage DC | 28.8 V |
| With integrated power supply | false |
| Number of HW-interfaces industrial Ethernet | 1 |
| IO link master | false |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Supporting protocol for SERCOS | false |
| Number of HW-interfaces RS-485 | 1 |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | false |
| Supporting protocol for PROFIsafe | true |
| With pluggable modules, digital I/O | true |
| Suitable for safety functions | true |
| Supporting protocol for LON | false |
| Supporting protocol for PROFIBUS | true |
| Radio standard Bluetooth | false |
| Explosion safety category for gas | ATEX gas-ex-protection, Cat. 3G |
| Supporting protocol for KNX | false |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | false |
| Appendant operation agent (Ex ib) | false |
| Supporting protocol for TCP/IP | true |
| Height | 117 mm |
| Rail mounting possible | true |
| Front built-in possible | false |
| Depth | 75 mm |
| Supporting protocol for Data-Highway | false |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | false |
| Rack-assembly possible | false |
| Supporting protocol for CAN | false |
| Number of interfaces PROFINET | 1 |
| Appendant operation agent (Ex ia) | false |
| Supporting protocol for PROFINET IO | true |
| Number of slots | 80 |
| With optical interface | false |
| Type of voltage (input voltage) | DC |
| Radio standard GSM | false |
| Wall mounting/direct mounting | true |
| Supporting protocol for other bus systems | false |
| With pluggable modules, analogue I/O | true |
| Supporting protocol for INTERBUS | false |
| Supporting protocol for DeviceNet | false |
| Supporting protocol for SUCONET | false |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | false |
| Width | 100 mm |
| With pluggable modules, central modules | true |
| Supporting protocol for Modbus | true |
| Fieldbus connection over separate bus coupler possible | true |
| Explosion safety category for dust | None |
| System accessory | true |
| With bus coupler for modular station connection | true |
| Max. input current DC | 0.9 A |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | false |
| Radio standard WLAN 802.11 | false |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | false |











Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.